BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 8652532
nr 865 2532
Kandelabrar
1 par, nysilver, 1800-tal, höjd: 47
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 16 december 2013
kl 19:28:27
900 kr
900 kr
1.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.